Grooven työryhmä

EtusivuOhjelmisto » Groove työryhmä

 

NUORISOMUSIKAALI GROOVE TYÖRYHMÄ 2022

 


 

Käsikirjoittaja & ohjaaja Marika Vapaavuori
Säveltäjä & äänitetuottaja Kasper Lindell
Kapellimestarit Harri Marttila ja Johanna Mäkitalo
Lauluvalmennus Petra Karjalainen
Laulujen harjoituttaja Johanna Mäkitalo
Koreografi Liina Siimes
Tanssikapteeni Lotta Kaarla
Lavastussuunnittelija Juho Lindström
Pukusuunnittelija Jaana Aro
Kampaus- ja maskeeraussuunnittelija Noora Roimola
Äänisuunnittelu Antti Vuorela ja Mikko Kiviniemi
Tuotannonsuunnittelija ja -opettaja Antti Kilpijärvi
Ohjaajan assistentit Veeti Vekola ja Otso Joronen
Tuotanto Pyynikin kesäteatteri ja TYK

 


 

Rooleissa

Helinä Emma Hossi / Pipsa Helenius
Syksy Elsi Hyytiäinen / Mira Tarkkala
Eeva Idalilja Raipia / Nelli Kaukolinna
Elias Verneri Lilja / Krister Salonen
Vilja Noora Kivelä / Iida Kytölä
Hannes Jesse Tähtivuori / Benjamin Piispanen
Valo Roni Rantalainen / Amanda Männistö
Anette Oona Portaankorva
Ilmari Eemil Ilkka / Aarre Vesa
Maisa Kiia Heikkilä / Martta Tikka
Anna Eerika Sirro / Armi Paavilainen
Gitta Saana Ilveskivi / Elli Kettunen
Gitan kaverit Kristiina Karell ja Sandra Leppänen
Joogaohjaaja Sofia Väyrynen / Inka Kivinen
Toimittaja Sanni Mattila
Seppo Lari Halme
Ariel / Ursula Petra Karjalainen

 

Ensemble

Julian Jämsen, Emma Kytömäki, Meeri Lagerstedt,
Emilia Nieminen, Remus Saine, Illusia Solopuro, Suvi Vilppula

 

Tanssiryhmä

Vera Eloranta, Eevi Grundström, Vilma Jokinen, Olivia Ketomäki,
Saana Koivula, Sonja Korhonen, Dzhjemi Nurminen,
Petra Puustinen, Milma Ruoho, Silva Ulvila, Janina Viero,
Vilma Viitamäki, Liisa Välimäki, Ella-Maria Äärinen

 

Svengitysgurut

Kitara Aukusti Koskinen / Aukusti Palosaari / Veikka Liukkonen
Piano Paula Vuorisalmi / Joel Huovinen / Siiri Ihanamäki
Basso Varpu Jokilehto
Rummut Kalle Toivonen
Viulu Sanni Sanerma / Oona Koivumäki
Trumpetti Konsta Rasimus / Charlotta Kallinen
Kantele Venla Kamppinen
Klarinetti Kukka Kerppilä
Poikkihuilu Aino Talonen
Ganjo Siiri Foster
Harmonikka Alva Järnstedt

 

Tuotannonopiskelijat

Emma Ahvenjärvi, Amelie Cruz Kauppila, Natalia Lehtinen, Lumi Lukkarinen,
Varpu Mannila, Alisa Mäntylä, Aukusti Palosaari, Kai Pietilä, Iida Rasimus,
Elia Riikonen, Anniina Ruohomäki, Nella Saarinen, Jenna Salmela,
Sumu Vainiola, Miisa Vuorela, Doris Väisänen

 

Kuiskaaja

Rosa Niemikorpi

 


 

Muut tekijät

Näyttämömestari Emmi Niittymäki
Näyttämötyöntekijä Marko Saari
Rakennustyön johto Antti Lauttamäki
Rakennusryhmä Emmi Niittymäki, Julius Lindeman ja Marko Saari
Äänitekniikka Mikko Kiviniemi / Jouni Koskinen
Mikkimanut Nestori Kumpunen / Juho Sulin / Joonas Palo
Pyörittäjä Joonas Palo / Juho Sulin
Tuotantojärjestäjä Kati-Anne Leino
Kampaaja-maskeeraaja Noora Roimola / Katja Honkonen
Pukuhuoltajat/pukijat Tanja Järvinen / Saara Rautiainen
Tarpeisto Satu Wiinikka / Satu Räty
Graafikko Johanna Häkkilä
Käsiohjelman valokuvat Otso Joronen
Some-vastaava Emma Hinkka
Teatterinjohtaja Kai Hintsanen
Myynti- ja markkinointipäällikkö, tuotantosuunnittelija Hannele Sulin
Lipunmyyjät Liisa Österholm, Josefiina Siikander sekä Kulttuurimyymälä Aplodin henkilökunta
Teatterin kahviossa palvelee Tampereen Teatterin Palvelu Oy
Järjestyksenvalvonta ja vahtimestarit Nordic Security Alliance Group Oy

 

Mainostoimisto Semio | Tampere ja SeinäjokiWebio julkaisujärjestelmä, verkkosivujen ylläpito